: Szukaj

Regulamin

REGULAMIN SKLEPU

Serwis www.damyniedamy.pl jest własnością firmyEwa Kondera DAMY NIE DAMY z siedzibą w Gdyni przy ulicy Przebendowskich 16 o numerze NIP: 5862291682 oraz numerze REGON: 222149339. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są wolne od wad fizycznych i zostały legalnie wprowadzone do handlu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkie podane ceny są cenami BRUTTO.

I Założenia ogólne

1. Regulamin określa zasady składania zamówień oraz sprzedaży towarów przez sklep internetowy www.damyniedamy.pl.
2. Produkty prezentowane na stronie internetowej sklepu www.damyniedamy.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
3. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

II Prezentacja produktów

1. Sklep damyniedamy.pl dołożył wszelkich starań, aby publikowane dane były wolne od uchybień lub błędów.

2. W przypadku niezgodności towaru z opisem lub fotografią oraz gdy produkt jest uszkodzony klient jest zobowiązany poinformować o tym obsługę damyniedamy.pl

3. Wszystkie ceny podane w ofercie zawierają podatek VAT.

4. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania
i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Zmiany te nie dotyczą zamówień przyjętych do realizacji.

5. Wszystkie informacje tekstowe oraz zdjęcia produktów znajdujące się w sklepie damyniedamy.pl są chronione prawami autorskimi. Zabrania się ich kopiowania i rozpowszechniania, używania do celów handlowych oraz do prezentacji na innych stronach internetowych bez naszej zgody.

III Rejestracja klientów

1. Złożenie zmówienia możliwe jest zarówno dla nowych klientów jak i po zarejestrowaniu użytkownika. Rejestracja jest bezpłatna i odbywa się poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie sklepu.

3. Podczas rejestracji należy podać poprawne i prawdziwe dane, w przeciwnym wypadku zamówienie może nie zostać zrealizowane.

IV Procedura składania zamówień

1. Zamówienia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę www.damyniedamy.pl przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

2. Zamówienia realizowane są w dni robocze w godzinach 11:00-18:00.

3. Osoba składająca zamówienie oświadcza, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych.

4. Po złożeniu zamówienia klient, na podany przez siebie adres e-mail, otrzymuje wiadomość zwrotną z informacją o przyjęciu zamówienia oraz jego numerem.

5. Klient może wprowadzać zmiany w zamówieniu lub wycofać je w całości do momentu wystawienia dowodu zakupu. Aby dokonać zmian lub anulować zamówienia należy to uczynić przez panel na swoim koncie na damyniedamy.pl lub skontaktować się telefonicznie lub mailowo z obsługą sklepu.

V Realizacja zamówienia

1. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania lub anulowanie całości zamówienia).

2. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów.

3. damyniedamy.pl zastrzega sobie prawo do niezrealizowania zamówienia, jeżeli Zamawiający podał niepełne lub nieprawdziwe dane.

4. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację złożonego zamówienia, sklep zastrzega sobie prawo do wstrzymania jego realizacji, a o zaistniałej sytuacji zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić klienta.

5. Nieprawidłowo wypełnione formularze zamówienia nie będą rozpatrywane.

6. Składając zamówienie klient zgadza się na wykorzystanie i przetwarzanie jego danych osobowych prze firmę kurierską w celu doręczenia przesyłki.

VI Zwrot zamówionego towaru

1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru zakupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10-14 dni od daty zamówienia.

2. Wraz z towarem należy odesłać wypełniony dokument zwrotu towaru lub oświadczenie z podaniem imienia, nazwiska, adresu, numerem zamówienia oraz dane niezbędne do dokonania przelewu (imię, nazwisko, adres, numer zamówienia oraz numer konta, na jakie ma zostać dokonany zwrot)na adres mailowy sklep@damyniedamy.pl lub na adres ul. Przebendowskich 16 Gdynia 81-526 Damy nie Damy. 

3. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie zwracanego towaru widniejącej na dowodzie zakupu. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 30 dni roboczych roboczych przelewem bankowym na rachunek bankowy wskazany przez klienta bądź w inny sposób ustalony z klientem, licząc od daty otrzymania.

4. Zwracany towar nie może być używany, nie może nosić jakichkolwiek śladów użytkowania lub uszkodzeń oraz musi być kompletny. W przeciwnym razie zwroty nie będą przyjmowane.

VII Wymiana zamówionego towaru

1. Klientom przysługuje prawo wymiany danego towaru na inny rozmiar lub model w ciągu
7 dni od otrzymania produktu.

2. Koszty przesyłki w obie strony ponosi klient.

3. Sklep nie przyjmuje paczek wysłanych na koszt adresata ani za pobraniem.

4. Odesłany towar nie może być używany, nie może nosić jakichkolwiek śladów użytkowania lub uszkodzeń oraz musi być kompletny.

5. Wymiana zostanie zrealizowana w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki przez sklep.

VIII Gwarancja i reklamacje zamówionego towaru

1. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta.

2. Gwarancji nie podlegają wszelkiego rodzaju przypadkowe lub celowe mechaniczne uszkodzenia (rozdarcia, przecięcia itp.) ani uszkodzenia spowodowane niedbałym bądź niewłaściwym użytkowaniem. W przypadku zakupu zegarków bądź słuchawek przed zakupem należy zapoznać się z ogólnymi warunkami gwarancji na witrynie damyniedamy.pl.

3. Każdy reklamowany towar powinien posiadać dołączony dokument reklamacji towaru lub oświadczenie reklamacyjne zawierające opisaną przyczynę reklamacji oraz kiedy i w jakich okolicznościach wady powstały. Należy również podać swoje imię, nazwisko, adres, numer zamówienia, a także deklarację żądań (wymiana na inny egzemplarz, naprawa, zwrot gotówki).

4. Reklamowany towar powinien być czysty i higienicznie bezpieczny. W przeciwnym razie zastrzegamy sobie prawo do odmówienia przyjęcia reklamacji.

5. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 30 dni od daty otrzymania przesyłki, a klient zostanie poinformowany o wyniku reklamacji.

6. Reklamacje proszę wysyłać na adres mailowy sklep@damyniedamy.pl lub na adres ul. Przebendowskich 16 Gdynia 81-526 Damy nie Damy

IX Wysyłki

1. Koszty wysyłki towaru pokrywa klient.

2. damyniedamy.pl realizuje zamówienia na terenie Polski oraz większości krajów europejskich.

3. Zamówienia realizowane są za pośrednictwem poczty polskiej, paczkomatów oraz firmy kurierskiej.

4. Koszt wysyłki na terenie Polski zależny jest od wielkości i wagi towaru,oraz czasu dostarczenia.

5. Koszt wysyłki poza granice Polski naliczany jest według taryfikatora przesyłek zagranicznych i jest uzależniony od kraju adresata, wielkości i wagi paczki.

6. Maksymalny czas realizacji zamówienia wynosi 14 dni roboczych.

7. Paczki są dostarczane jedynie w dni robocze.

8. Gdy w momencie odbierania przesyłki opakowanie nosi znamiona uszkodzenia lub ingerencji w jej zawartość osób trzecich, należy odmówić przyjęcia towaru i w obecności kuriera sporządzić protokół zgłoszenia szkody i zgłosić ten fakt obsłudze sklepu.

X Płatności

1. Klienci dokonujący zakupów w sklepie damyniedamy.pl wyrażają zgodę na wystawienie dokumentu sprzedaży bez podpisu.

2. Standardowo wystawiany jest paragon, który jest dowodem zakupu. Na życzenie klienta wystawiamy również faktury. Należy to zgłosić przy składaniu zamówienia.

3. Klient jest zobowiązany w momencie dostawy sprawdzić, czy paragon jest dołączony do przesyłki.

4. Klient może wybrać następujące formy płatności:

- przy odbiorze - należność pobiera kurier w imieniu damyniedamy.pl,

- kartą kredytową - należność pobierana za pośrednictwem serwisu przelewy24.pl,

- przelewem bankowym - należność pobierana za pośrednictwem serwisu przelewy24.pl,

- bezpośrednim przelewem na numer konta podany na stronach sklepu,

- system płatności internetowej PayPal.

5. W przypadku wyboru formy płatności na zasadzie przedpłaty (karta kredytowa, przelew bankowy, wpłata na konto), klient jest zobowiązany uiścić płatność w ciągu 5 dni od złożenia zamówienia. W przypadku braku płatności, po wcześniejszym poinformowaniu klienta zamówienie zostanie usunięte

6. Korzystając z formy płatności PayPal klient akceptuje regulamin wewnętrzny firmy PayPal.

XI Postanowienia końcowe

1. Promocji i rabatów na damyniedamy.pl nie można łączyć.

2. Sprzedawca zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu, zmiany te nie dotyczą zamówień przyjętych do realizacji.

3. Sklep damyniedamy.pl zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. „O ochronie danych osobowych”.

4. Administratorem bazy danych jest sklep damyniedamy.pl Baza danych osobowych została zarejestrowana przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) pod numerem 022772/13.

5. Wypełnienie formularza z danymi Zamawiającego równoznaczne jest ze zgodą na przechowywanie oraz przetwarzanie podanych danych osobowych do celów realizacji i rozliczania transakcji. Dane osobowe Zamawiającego będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury lub rachunku i prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Dane te są poufne i nie będą ujawniane osobom trzecim. Klient ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz ich poprawek, a także usunięcia z bazy danych. W tym celu należy wysłać wiadomość z określoną dyspozycją na adres e-mail: sklep@damyniedamy.pl

6. Dane dotyczące numeru karty płatniczej i rachunku bankowego, nie są znane sklepowi damyniedamy.pl. Autoryzacja elektronicznych form płatności odbywa się na stronach internetowych odpowiednich banków.

7. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy z dnia 2 marca 2000 roku O ochronie niektórych praw konsumentów praz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Z 2000 r. Nr 22 poz. 271).

8. Wszelkie spory wynikające z umowy sprzedaży rozpatrywane będą przez sąd, którego właściwość miejscową określają przepisy Kodeksu Postępowania Cywilnego (art. 27-46).